Zdravie

Zelen├í k├íva ÔÇô recenzia, koment├íre, cena, ako to funguje?

Trieda r├Żchlo dob├Żva svetovej Superfoods ve─żmi dobre zn├íme dnes stala zelen├í k├íva v├Żhody a ┼íkody, z ktor├Żch sa u┼ż stanovila pre chudnutie, pri lie─Źbe masov├Żch ochoren├ş, kozmetickej starostlivosti ÔÇô na ak├ę ├║─Źely len to je neodpor├║─Źa sa pou┼ż├şva┼ą. Naozaj jeho dobr├ę vlastnosti tak univerz├ílny? Ako pi┼ą zelenej k├ívy a m├┤┼że by┼ą pou┼żit├Ż s mliekom? ─îo m├┤┼że by┼ą u┼żito─Źn├ę zelen├Ż k├ívov├Ż extrakt? Po─Ćme zisti┼ą odpovede na tieto ot├ízky.

Green coffee popis

Tmavo hned├ę k├ívov├ę zrn├í, ktor├í sa uvaren├í k├íva n├ípoje po zhroma┼żden├ş a vysu┼íen├ş sa podrob├ş pra┼żenia. V procese tepeln├ęho spracovania, str├ícaj├║ podstatn├║ ─Źas┼ą organick├Żch a mastn├Żch kysel├şn, vlhkos┼ą, ├ęterick├ę oleje, flavonoidy, vitam├şny, mikro -. A makroprvkov

Preto z├ístancovia zdrav├ęho ┼żivotn├ęho ┼ít├Żlu zelen├Żch k├ívov├Żch z┼Ľn s├║ ve─żmi u┼żito─Źn├ę produkty, u ktor├Żch je nutn├ę nahradi┼ą klasick├Ż vypr├í┼żan├Ż n├íprotivok. Tento n├ívrh sp─║┼ła po┼żiadavky a vyv├şja rad v├Żrobkov, a dnes si m├┤┼żete k├║pi┼ą tento produkt v nieko─żk├Żch verzi├ích:

 • celozrnn├Żch v├Żrobkov;
 • v kladivovom pre zv├íranie;
 • rozdrvil s pr├şdavkom semen├í, korenie, bylinky at─Ć .;
 • a k├ívov├Ż extrakt;
 • rozpustn├ę (ve─żmi zriedkav├ę) a pozemn├ę prel├şnanie zelen├ę struky sa pra┼żen├ę.

Chemick├ę zlo┼żenie a vlastnosti zelenej k├ívy

V z├ívislosti na konkr├ętnom tvare, chemick├ę zlo┼żenie zelenej k├ívy s├║ nasledovn├ę cenn├ę l├ítky:

 • 2,5% kofe├şnu;
 • od 9% do 19% prote├şnu;
 • 0,17-0,65% monosacharidov,
 • a┼ż 12% tan├şnov;
 • 6-7% pentosan;
 • 4% a┼ż 11% kyseliny chlorogenov├ę;
 • 0,4 ÔÇőÔÇőpercent kyseliny v├şnnej;
 • 0,3% kyseliny jabl─Źnej;
 • 1,8% z arabin├│zy,
 • 20,8% man├│zy;
 • 7% gluk├│zy;
 • 0,3% kyseliny citr├│novej;
 • 0,2% kyseliny k├ívy.

Treba tie┼ż poznamena┼ą, v├Żznamn├Ż rozdiel v mno┼żstve tuku a mastn├Żch kysel├şn. M├┤┼żu by┼ą pou┼żit├ę na 18% z celkovej hmotnosti. Kofe├şn v zelenej k├ívy je zast├║pen├í takmer v rovnak├Żch objemoch ako v pra┼żenej, ale ─Ćal┼íie u┼żito─Źn├ę prvky s├║ zna─Źne ve─żk├ę. Asi 34% t├Żchto z┼Ľn sa extrahuj├║ (do n├ípoja pri varen├ş) komponenty. To rob├ş zrno mocn├ęho biologicky ├║─Źinn├ę l├ítky, nas├Żtenia tela s mnoh├Żmi cenn├ę ┼żiviny a zlep┼íi┼ą fungovanie cel├ęho tela.

Zelen├í k├ívov├í v├Żhody a po┼íkodzuje

najsilnej┼í├ş vplyv na celkov├Ż pr├║d je alkaloid, ktor├Ż je ÔÇťznakomÔÇŁ k├íva ÔÇô 1,3,7-trimetilxantin alebo len kofe├şn. Je s├║─Źas┼ąou asimil├íciu a regul├íciu hlad├şn gluk├│zy, stimul├íciu nervov├ęho a kardiovaskul├írneho syst├ęmu. Jeho hlavn├ę rysy pou┼ż├şva pre svoj zam├Ż┼í─żan├Ż ├║─Źel. ÔÇô k zlep┼íeniu zdravia, fyzickej a psycho-emocion├ílne t├│n

kyselina chlorogenov├í m├í siln├ę antioxida─Źn├ę schopnosti. Jej vysok├Ż obsah v zelenej k├ívy (o 50% vy┼í┼íia ako vypr├í┼żan├ę) z neho rob├ş cenn├Ż v├Żrobok, bojuje proti starnutiu a vznikom rakoviny. Ten sa tie┼ż podie─ża na stabiliz├íciu funkcie srdca, prevenciu tromb├│zy, ateroskler├│za a diabetes. K├íva je ─Ćaleko pred obsahu tejto kyseliny, okrem in├Żch produktov, tradi─Źne pr├ştomn├Żch v potrave.

Vysok├Ż podiel tan├şnov d├íva k├íve charakteristick├║ trpk├║ chu┼ą, ale ich pou┼żitie nie je tento pr├şpad. S├║ prezentovan├ę najm├Ą tan├şn, r├Żchlo prepravovan├ę krvou, zatia─ż ─Źo antibakteri├ílne pr├ícu. Pr├ştomnos┼ą trieslov├şn v tele, to je d├┤le┼żit├ę pre hladk├ę p├┤sobenie tr├íviacich org├ínov, intenz├şvnu regener├íciu tkan├şv a odstra┼łovanie ┼íkodliv├Żch splod├şn.

Takmer dve desiatky aminokyseliny ┼żivotne d├┤le┼żit├ę pre zdrav├ę fungovanie organizmu. Ich absencia br├íni norm├ílny funzionavano pohybov├ęho apar├ítu a svalov. Okrem toho tieto l├ítky aby sa cievna stena odolnej┼íie a pru┼żn├ę, a stabilizova┼ą chu┼ą k jedlu.

trigonel├şn prispieva k vyrovnaniu tlaku, regulova┼ą hormon├ílne prostredie tela, mobilizova┼ą metabolick├Żch procesov, zr├Żchli┼ą ─Źinnos┼ą mozgu a zlep┼íenie kvality krvi.

Green coffee: nuansy u┼żito─Źn├Ż efekt na tele

 • Produkt v├Żrazne zvy┼íuje rozklad tukov, v┼íak vy┼żaduje nielen pitie k├ívy, ale tie┼ż ve─żk├║ fyzick├║ aktivitu. ─îist├ę pitie 5-6 ┼í├ílok zelen├ęho k├ívy denne nepoved├║ k premene prebytku.
 • Produkt zr├Żch─żuje v├Żmenn├ę procesy na v┼íetk├Żch ├║rovniach. ─î├şm vy┼í┼íia je kvalita l├ítka spracovan├í, distrib├║ciu a zobrazen├ę. Preto je vhodn├ę pi┼ą zelenej k├ívy na chudnutie. Av┼íak, s r├Żchlym pr├şjmom objav├ş a v├Żdatn├ę chuti do jedla. Mus├şm sa ovl├ídnu┼ą.
 • Kofe├şn v zelenej k├íve zamie┼ía nervov├Ż syst├ęm a m├┤┼że v├Żrazne zlep┼íi┼ą denn├Ż v├Żkon. Z├ívislos┼ą tomto zmysle ide o ÔÇťnieÔÇŁ a m├┤┼że vyvin├║┼ą nedostatok sp├ínku a denn├Ż re┼żim, nedostatok s├║stredenia, nedostatok energie.
 • Raw k├íva je slab┼íia hypertenzn├í ├║─Źinok, ale ─żudia s vysok├Żm krvn├Żm tlakom je potrebn├ę e┼íte konzumova┼ą s opatrnos┼ąou.
 • Produkt m├┤┼że dezinfikova┼ą a k zlep┼íeniu funkcie GI. Av┼íak, v├Żskyt chronick├Żch aj ak├║tnych ochoren├ş, m├┤┼że sp├┤sobi┼ą zhor┼íenie situ├ície.

Ako pi┼ą zelenej k├ívy

Z d├┤vodu rozdielov v zlo┼żen├ş a ┼ítrukt├║re, existuj├║ rozdiely v technike varenie zelenej k├ívy, v porovnan├ş s varenie pra┼żen├ę k├ívov├ę zrn├í. Celkovo tento proces zaberie trochu viac ─Źasu. Pre za─Źiatok, oni tie┼ż potrebuj├║ br├║si┼ą. V z├ívislosti na osobn├Żch preferenci├ích, m├┤┼żete ─żahko sma┼ż├şme v suchej panvici za st├íleho mie┼íania, po dobu dlh┼íiu ako 15 min├║t. Tak┼że, na pr├şpravu ─Źasti zodpovedaj├║cej poh├íra konven─Źn├ę k├ívy, by mal trva┼ą asi 1-1. 5 PL zrn├í na 100-150 ml.

Nie je potreba ma┼ą pr├şli┼í jemn├ę br├║senie, to zvy─Źajne trv├í 2-3 kr├ít sa na┼ítartova┼ą motor po dobu 15-20 sek├║nd. Pri absencii mlyn─Źeka m├┤┼żete pou┼żi┼ą mix├ęr s tryskou pre rozbitie orechy alebo dokonca presakova┼ą im v ruke malty. V skuto─Źnosti, ┼że n├ípoj je celkom dobre varen├ę a drven├ę obilie.

Ďalšie kroky:

 1. Turek alebo panvicu mal├í ve─żkos┼ą (lopata) naplnen├ę vodou. Mus├şte vzia┼ą trochu viac, ne┼ż je odhadovan├í suma danej of varu. Kvapalina sa zahreje, ale neviedli k varu.
 2. Ke─Ć za─Źnete liez┼ą na vzduchov├ę bubliny ├şs┼ą do vody podzemnej zelenej k├ívy a varte na miernom plameni za ob─Źasn├ęho mie┼íania.
 3. Pena je znamen├şm za─Źiatku extrakcie n├ípoja. Ak chcete odstr├íni┼ą to nie je nutn├ę.
 4. Vzh─żadom k tomu, n├ístup peny by mal prejs┼ą v 2-3 min├║t, po ktorom m├┤┼żete odstr├íni┼ą k├ívu pred teplom. Voda sa zmen├ş odtie┼ł zelenej.
 5. N├ípoj sa nalieva do poh├íra alebo poh├íra cez jemn├ę sito.

Tento k├ívov├Ż n├ípoj sa l├ş┼íi od be┼żnej k├ívy z pra┼żen├Żch z┼Ľn pod─ża chuti a ar├│my. To je naju┼żito─Źnej┼íie, ak s├║ u┼ż├şvan├ę pol hodiny pred jedlom alebo ┼ąa┼żkej fyzickej aktivite. V tomto pr├şpade, proste ma┼ą ─Źas spustenia akt├şvny metabolizmus a nastavi┼ą telo pre produkt├şvnu pr├ícu.

Zelená káva na chudnutie

V s├║─Źasnej dobe ┼íiroko publikovan├ę prospe┼ín├ę vlastnosti zelenej k├ívy na chudnutie. A to je skuto─Źne schopn├Ż pom├┤c┼ą, ale len v kombin├ícii s komplexom ─Ćal┼í├şch opatren├ş. Stru─Źne povedan├ę, zelen├í k├íva zais┼ąuje chudnutie, a je obsiahnut├Ż v procese a ur├Żch─żuje ju.

Pou┼żitie pomocn├ęho n├ípoje ├║spe┼íne zbavi┼ą nadbyto─Źn├Żch libier by mala by┼ą kombinovan├í s:

 • zn├ş┼żenie kal├│ri├ş denne strava;
 • klesaj├║ci podiel r├Żchlo vyu┼żite─żn├Żch sacharidov a tukov v strave;
 • zv├Ż┼íenie mno┼żstva pije denne vodou na 2 litre;
 • zv├Ż┼íenie fyzickej aktivity;
 • prechod do ─Źistej pl├ínovania energetick├ęho syst├ęmu.

T├Żmto sp├┤sobom jedlo a aktivita zelen├í k├íva pom├┤┼że ÔÇťzapn├║┼ąÔÇŁ telo na pravej chv├şle pre ├║─Źinnej┼íie spa─żovanie kal├│ri├ş, kvalita ich spracovania, odstr├ínenie prebyto─Źn├Żch tox├şnov. A n├ívrat z atrakt├şvnych tvarov nebude dr┼ża┼ą v├ís ─Źaka┼ą.

Zelená káva sa zázvorom na chudnutie

 1. Zahreje sa k varu 3 litre vody.
 2. Prida┼ą 75 g ─Źerstvo mlet├ę ÔÇőÔÇőfazule.
 3. Cook asi ┼ítvr┼ą hodiny.
 4. Pour cez jemn├ę sito.
 5. Ak chcete vymaza┼ą mal├ę mno┼żstvo kore┼łu z├ízvoru na jemnom str├║hadle a pridajte do kvapaliny.
 6. Je potrebn├ę pou┼żi┼ą 200-250 ml tohto n├ípoja denne.
 7. OL>

  Olej zelenej kávy

  Je zeleno┼żltej tekut├Ż, visk├│zny na ┼ítrukt├║ru a maslovou na dotyk, maj├║ siln├║ chu┼ą k├ívy a horkej chuti. M├┤┼że by┼ą pou┼żit├Ż v starostlivosti o ple┼ą, kadere alebo nechty. To m├┤┼że zah┼Ľ┼ła┼ą mas├í┼ż kompoz├şci├ş ako nieko─żko z├íkladn├Żch rastlinn├Żch tukov.

  Essential k├íva Olej sa z├şskava z listu-stonku masov├Żch, k├┤ra, kvety a v├Żhonky k├ívovn├şka. Jedn├í sa o kvapalinu s ve─żmi bohatou ar├│mou, m├í lep┼íie kozmetick├ę vlastnosti, aby esenci├ílnych olejov. To je u┼żito─Źn├ę prida┼ą do mas├í┼żnych roztokov a kozmetick├Żch zmes├ş.

  Green k├ívov├Ż extrakt

  extrakt m├í siln├Ż antioxidant, stimuluje ─Źinnos┼ą mnoh├Żch syst├ęmov tela, povzbudzuj├║ci telo a ducha ├║─Źinok. Jeho za─Źlenenie do stravy m├┤┼że v├Żrazne ur├Żchli┼ą a u─żah─Źi┼ą proces ukladania prebyto─Źnej libier. Av┼íak predt├Żm, ne┼ż za─Źnete koncentr├ítu, je nutn├ę z├şska┼ą povolenie od lek├íra.

  V prvom rade, vitajte na n├ívykov├Ż treba da┼ą lek├ír testova┼ą hladinu T3 a T4, stravovacie spr├ívanie a baz├ílneho metabolizmu. Skuto─Źnos┼ą, ┼że v niektor├Żch por├║ch spr├ívania jes┼ą a metabolizmus vyu┼ż├şvanie zelenej k├ívy extrahova┼ą plytvanie peniazmi ako drogov├Żch z├íkonov v inom smere.

  Kontraindikácie

  Pou┼żitie zelenej k├ívy v akejko─żvek forme, a to najm├Ą v prv├Żch dob├ích, by malo by┼ą sprev├ídzan├ę pozornosti pri reakcii s tela. Obsahuje mnoho l├ítok, ktor├ę by mohli sp├┤sobi┼ą odmietnutie alebo alergick├ę reakcie.

  Kto sa neodpor├║─Źa pi┼ą zelenej k├ívy:

 • malolet├ę a ─żudia star┼í├ş ako 65 rokov.
 • ÔÇťjadraÔÇŁ a vysok├Ż krvn├Ż tlak;
 • u pacientov u┼ż├şvaj├║cich sedat├şvne a antioxidanty;
 • tehotn├ę a doj─Źiace ┼żeny.

Pr├şpadn├ę negat├şvne ├║─Źinky alkoholu:

 • v├ípnika oslaben├Ż kost├ş a k─║bov;
 • zhor┼íenie sympt├│mu dr├í┼żdiv├ęho ─Źreva;
 • zv├Ż┼íen├Ż vn├║troo─Źn├Ż tlak (nebezpe─Źn├ę u glauk├│mu);
 • provokova┼ą hna─Źka;
 • zv├Ż┼íen├í ├║zkos┼ą, nespavos┼ą, rozptyl, podr├í┼żdenos┼ą, pre nervov├ę poruchy.

Paul├şna Turo┼í├şk├í

M├ím ve─ża ─Źo poveda┼ą o Iveve J├íno┼í├şkovej, ale najv├Ą─Ź┼íie dve veci, ktor├ę je potrebn├ę vedie┼ą, je to, ┼że je reflex├şvna a intuit├şvna. Samozrejme, ┼że je tie┼ż podmaniv├í, vtipn├í a presved─Źiv├í, ale s├║ to tak ist├ę, ┼że s├║ desiv├ę.
jej reflexn├ę myslenie, to je to, za ─Źo je ─Źasto uctievan├í. ─Żudia sa ─Źasto spoliehaj├║ na svoju a pozorn├║ povahu v ─Źase potreby.

Nikto, samozrejme, nie je dokonal├Ż a Kieran m├í ve─ża znakov├Żch ch├Żb. jej ego a abrazivos┼ą nie s├║ ├║plne z├íbavn├ę a m├┤┼żu zni─Źi┼ą ve─ża ve─Źerov.
Na┼í┼ąastie jej intu├şcia pom├íha udr┼żiava┼ą ich aspo┼ł v malom.

Mohlo by sa v├ím tie┼ż p├í─Źi┼ą...