Vitaelife Pharma Vitamin D3 – ako to funguje, názory, cena

[Total:    Average: /5]

& nbsp;

Nedostatok Kalciferol v detstve vedie k krivica štáty, stredného veku, ľudia majú pocit slabosti a bolesti v tele, v starobe vedie k osteoporóze. “Sunny” vitamín D3 potrebné pre silné kosti, zuby a krvi. Ak je nedostatok vitamínu zvyšuje riziko infekčných, kardiovaskulárnych a neurologických ochorení.

Contents hide

Čo je využitie vitamínu D3 pre deti i dospelých

Molekula cholekalciferol, pochádzajúce z potravy a syntetizované vďaka kože ultrafialovému žiareniu slnka. Čím viac obvyklý názov látky – vitamín D3. Ostatné kalciferol, napríklad, ergokalciferol (D2), majú podobné farmakologické vlastnosti.

Prečo potrebujeme vitamín D3: h4>
 • pre prevenciu zubného kazu, osteoporóza, krivica, zlyhania imunity;
 • zlepšiť absorpciu a metabolizmu vápnika, fosfátov;
 • normalizácie obsahu minerálov v kostiach a zuboch.

Bez kalciferol telo nie je schopný správne absorbovať vápnik a fosfor. V dôsledku toho sa mení funkciu. Napríklad, ak je nedostatok vápnika je narušený krvnú zrážanlivosť. Makronutrient potrebné pre pevnosti kostí, priepustnosť bunkových membrán, prenos nervových impulzov.

Denná potreba

Vitamíny do tela s jedlom, nestačí. Endokrinológa preukázali, že v určitých obdobiach života Kalciferol spotrebovanej vo zvýšenej miere. pre intenzívny rast, infekčné choroby, poranenia kože je potreba viac vitamínu D3.

Aktivita kalciferol merané v medzinárodných jednotkách, ktoré môžu byť prevedené na jednotkách hmotnosti. Napríklad, 1 IU = 0025 ug cholekalciferol. 1 ug vitamínu D3 zodpovedá 40 IU.

minimálne denné požiadavky a maximálna bezpečná dávka vitamínu D3 (IU / deň): H4>
 • Dojčatá 0-6 mesiacov -. Od 400 do 1000
 • Dojčatá 6-12 mesiacov -. Od 400 do 1500
 • Deti 1-3 roky. – od 600 do 2500
 • Deti 3-8 rokov. – od 600 do 3000
 • Deti 8-17 rokov. – od 600 do 4000
 • Dospelí 18-70 rokov -. Od 600 do 4000
 • V priebehu tehotenstva a dojčenia. – od 600 do 4000
 • Cez 70 rokov – od 800 do 4000

.

Ak idete na slnečných dňoch je pokožka dostatočne vitamín D3. Dojčatá, starší ľudia, predstavitelia mnohých profesií, málo z nich je na ulici, len zriedka odišiel bez oblečenia na slnku. Potrebám organizmu v Kalciferol môže byť kompenzované vitamínových doplnkov a správnej výživy

Viac on’attuale.EN :. Sirup clenbuterol: ako používať pre deti, zloženie a analógy bronchodilatačnú liečivá

Aké potraviny obsahujú viac D3: h4>
 • z tresčej pečene;
 • Ikry čierne;
 • rybí olej;
 • mastné morské ryby;
 • maslo;
 • vaječného žĺtka;
 • kozie mlieko.

obvyklej stravy obyvateľov Európy neobsahuje potrebné množstvo D2 a D3. Vedci zistili, že Kalciferol deficitu z 50-90% u detí i dospelých. Odborníci sa nazýva hlavný dôvod, prečo je nízky prísun v potrave a nedostatočná tvorba cholekalciferolu na koži.

Príznaky nedostatku a nedostatok vitamínu D3 v tele

zvýšenej spotrebe a porucha vstrebávania kalciferol viesť k nedostatku biologicky aktívnych látok. Prvý nedostatok D3 neprejavuje, pretože telo má kompenzačné schopnosti. V budúcnosti, porušil absorpciu a metabolizmu vápnika, zmeniť fungovanie imunitného systému a priebehu zápalového procesu.

Prvé príznaky nedostatku: h4>
 • bolesti v kolenných a bedrových kĺbov,
 • časté infekčné ochorenia;
 • chronický únavový;
 • sezónnej depresie;
 • bolesti svalov.

Keď sa telo stráca Hypovitaminóza D3 alebo vitamín nachádzajú v potravinách, ale nie je štepená. V prípade, že hladina vápnika v plazme sa zníži, potom absencia kompensiruet na úkor “vymývanie” kostí skeletu. Hypo – alebo avitaminóza vedú k osteomalácie a osteoporózy, nervový a kardiovaskulárne ochorenia

.

Prečo predpísať vitamín D3

Ošetrenie sa vykonáva pri kalciferol osteomalácia, vyskytujúce sa na pozadí metabolických porúch vápnika a fosforu, trauma a predĺženej imobilizácie. Lieky sa vitamínu D3 je určený na prevenciu pacientov Hypovitaminóza z vysoko rizikových skupín, ktorí trpia poruchou vstrebávania (malabsorpcia), chronickým zápalom tenkého čreva, cirhóza pečene.

Vitamín D3 prijatá: h4>
 • zlomeniny s pomalým tvorby svalku;
 • stratu vápnika ( “odplavenie” kostí a zubov);
 • metabolické osteopatie (ochorenie kostí);
 • osteoporózy rôzneho pôvodu;
 • krivica a krivica stav;
 • bolesti svalov, spazmofilii;
 • gipocalziemicescoe tetánia;
 • jednoduché lupienka, vitiligo;
 • deficit vitamínu D;
 • osteomalácie.

Vitamín D3 pre deti je predpísaný pre prevenciu krivice a podobných podmienok. Deficit kalciferol prejavuje u detí s neskoré uzavretie fontanelou, strata kostrového svalstva. Porucha mineralizácie kostí, v dôsledku toho, že sú deformované.

Profylaktické podanie D3 je nevyhnutný pre deti i dospelých s podvýživou, vegánskej strave, nedostatočné slnenie, a nedostatok telesnej aktivity. Ženy vitamín D3 je podávaná po 45-50 rokov pre prevenciu osteoporózy, ťažká menopauze. Dodatočný príjem Kalciferol v dospelosti zabraňuje krehkosti kostí, podporuje imunitný systém

Prečítajte si viac on’attuale.EN: Hemlock – terapeutické vlastnosti a kontraindikácie bylín.

Aký je rozdiel vitamín D a D3

Kalciferol je komplex 5 steroidu látok podobného fyziologického účinku. Vitamín D neexistuje ako jednotlivé chemické zlúčeniny, na rozdiel od každej reprezentatívnej skupiny. Podľa štúdií 90% zásob vitamínu D v tele, je vzhľadom k jeho tvorbe v koži pri osvetlení slnkom. Iba 10% pochádza z potravín.

vyššie dávky kalciferol používané na farmakoterapie. Vitamínové a minerálne a potravinových doplnkov sú predpísané pre preventívne účely. Pôvod vitamínu D nemá vplyv na účasť v metabolizme. Veľa častejšie pre prevenciu a liečbu cholekalciferolu (cholekalciferol).

Produkcia látky zo lanolín, ktorá sa získava pri praní ovčej vlny. Prvý vyčistiť suroviny, vylučujú 7-dehydrocholesterol, ožiari sa ultrafialovým svetlom. D2 sa pri rovnakej zaobchádzaní ergosterolu syntetizovaný z plesní alebo lišajníky.

Ako sa vitamínu D3 kapsule pre deti i dospelých

liečivo je vo forme žuvacích tabliet, kapsúl, olej alebo voda roztoku. Kalciferol sú rozpustné v tukoch látky, takže olejové roztoky pre injekcie a požitie je považovaný za najlepšou voľbou.

Kalcium-D3-MIK kapsuly môžu užívať aj deti nad 12 rokov a dospelí-2-3 kusy dvakrát denne s jedlom. Aby sa zabránilo ochorení spôsobených nedostatkom vitamínu D, predpísal počas 1 mesiaca. Liečba osteoporózy bola vykonávaná po dobu 3 mesiacov.

Vitamín D3 pre deti od útleho veku, že je lepšie použiť vo forme kvapiek príjmu vnútri. Minimálna dávka spôsobujúce letné maximum a zimu. Profylaktické podávanie deťom pokračovať v prvých 2 rokov života.

Roztok oleja Vigantol vymenovať donosených novorodenec 1 kvapku, predčasný – 2 kvapky denne. V krivica, je dávka zvýšená na 2-8 kvapiek za deň. Rutinné vstup pre dospelých a deti – 1 alebo 2 kvapky / deň, syndrómom malabsorpcia – od 5 do 8 kvapiek v osteomalácia – od 2 do 8 kvapiek, pre osteoporózu. – od 2 do 5 kvapiek

Aquaderm vymenovať novorodené 4 týždne na základe 1-2 kvapiek za deň, s krivicou – od 2 do 10 kvapiek / deň v závislosti od závažnosti, tehotné 1 kvapku denne počas menopauzy – 1 alebo 2 kvapky / deň s 1 lyžicou kvapalina. . Rovnaká dávka odporúčania výrobcov v návode na použitie riešeniu Aqua Complivit D3

Viac on’attuale.EN: fazuľa: výhody a škody na zdraví

Aplikácie tehotenstva a dojčenia

Cholekalciferol na stupnici možnými rizikami pre plod používané v Spojených štátoch, patrí do kategórie C. To znamená, že príslušné štúdie neboli vykonané, však, použitie počas tehotenstva môže byť odôvodnené vzhľadom na potenciálny prínos pre matka so zjavnými negatívnymi dopadmi na plod.

Liek je predpisovaný tehotným ženám v nízkych dávkach. Dlhodobé predávkovanie môže spôsobiť plodu precitlivenosť na vitamín D3, a ďalšie nežiaduce dôsledky.

Je nesporné, že cholecalciferol prechádza do materského mlieka, ak dojčiaca žena berie liek v dávkach vyšších ako odporúčaných niekoľkokrát. Pri kŕmení dieťa by malo byť piť vitamínu D3 v minimálnych dávkach potreba, aby sa zabránilo predávkovaniu na svoje dieťa.

Moderný výskum ukázal, priaznivé účinky vitamínu D3 na reprodukčný systém žien. Cholekalciferol užitočné v menštruačných porúch, syndrómu polycystických ovárií, príprava pre počatie, IVF.

Interakcia s inými liekmi

Antacidá – Gastal, Gastracid, Maalox – s dlhšom používaní alebo pri vysokých dávkach majú účinok opačný k kalciferol. Hlinité soli v zložení liečiv z pálenia záhy by mohlo dôjsť pri mineralizáciu kostí.

Absorpcia cholekalciferolu znížiť antikonvulzívne lieky, antibiotiká rifampicín, cholestyramín, ktorý sa používa pre prevenciu aterosklerózy a svrbenie kože, s obštrukciou žlčových ciest. Vitamín D3 môže zvýšiť toxické účinky srdcových glykozidov.

Kontraindikácie a nežiaduce účinky

Cholekalciferol by nemal byť používaný pri zvýšenej koncentrácie vápnika v krvi a moči, a tvorba vápnika kamene (obličkové kamene). Je zakázané, aby sa D3 s precitlivenosťou na liečivo alebo iné zložky kvapky / tabliet. Kontraindikácie sú zlyhanie obličiek, sarkoidóza.

Vedľajšie účinky, často spôsobené alergiou na vitamínu D3, hyperkalciémie a / alebo hyperkalciúrie. Existuje slabosť, bolesti hlavy, svalov a kĺbov, nevoľnosť, podráždenosť. Chronické podávanie a predávkovanie môže spôsobiť zvracanie, porúch srdcového rytmu. Znepokojený ťažkú ​​smäd, zvýšenie tvorby moču. V budúcnosti, sú podmienky pre vznik obličkových kameňov, nefrokalcinózu.

Všimnite si, že cholekalciferol je súčasťou multivitamínových komplexov. Súčasný príjem niekoľkých prípravkov obsahujúcich vitamín D3 môže viesť k hyperkalciémii. Pri absencii príznakov nedostatku D3, mať minimálnu dávku lieku, alebo sú obmedzené na zaradenie do jedálnička potraviny bohaté na vitamíny.

About Paulína Turošíká 373 Articles
Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé. jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby. Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov. Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.