Krása

Uniderm ÔÇô n├ízory, koment├íre, cena, kde k├║pi┼ą

Mast Uniderm menovan├Ż v z├ípalov├Żch ochoreniach ko┼że. Pom├íha vyrovna┼ą sa s za─Źervenanie, svrbenie, vyr├í┼żka.

Uniderm ÔÇô ├║─Źinok mas┼ą

kr├ęm (mas┼ą) Uniderm ÔÇô farmakologick├Ż liek zo skupiny pozost├ívaj├║cej z glukokortikosteroidov (GCS) pre lok├ílne pou┼żitie. Hormon├ílna masti, aplikuje lek├ír realizovan├Ż pod─ża receptu. Kompoz├şcia je reprezentovan├Ż 1 mg mometaz├│n (mometaz├│nfuro├ít) a ─Ćal┼í├şch pr├şdavn├Żch zlo┼żiek:

Tento n├ístroj sa vykon├íva v r├║rkach 15 a 30 g, cena za 15 g 230 ÔÇŽ. Aspo┼ł na trhu n├íjdete kr├ęm pod rovnakou zna─Źkou, ktor├í sa pou┼ż├şva na lie─Źbu skalp.

Ako in├ę kortikosteroidy, mometaz├│n pom├íha produkciu ┼ípecifick├Żch prote├şnov, ktor├ę inhibuj├║ produkciu lipokortinov a kyseliny arachid├│novej. Ten prispieva k v├Żberu nov├Żch ─Źastiach medi├ítory z├ípalu (leukotri├ęny, prostagland├şny). Zn├ş┼żite Ak povolenky v krvi t├Żchto l├ítok k lok├ílnej z├ípalov├í reakcia odznie pr├şznaky zn├ş┼żi┼ą z├ípal. Lok├ílna aplik├ícia syst├ęmovej absorpcie je minim├ílna, nie viac ako 0,5% ├║─Źinnej l├ítky. Po 6-8 hodin├ích aplik├ície detekovan├Ż v krvi mometaz├│n.

Indikácie a kontraindikácie Uniderm

Droga m├í rad indik├íci├ş, m├┤┼że by┼ą pou┼żit├Ż u det├ş a dospel├Żch s ak├Żmiko─żvek ko┼żn├Żch dermat├│z s├║ pr├şstupn├ę terapie kortikosteroidmi. Medzi ne patria r├┤zne z├ípalov├ę patologick├ę stavy sa alergick├ę a autoimunitn├ę povahy. U det├ş mas┼ą pom├íha Under atopickou dermatit├şdou (neurodermatit├şda), ktor├Ż sa nach├ídza vo ve─żkom po─Źte det├ş. Liek m├┤┼że by┼ą pou┼żit├Ż na diat├ęza, alergickej vyr├í┼żky v odpovedi na alerg├ęny:

Dlh├Ż priebeh Uniderm predp├şsan├Ż pre psori├ízy, t├íto forma ochorenia v hlave je najlep┼íie p├┤sob├ş mlieko. Tie┼ż samozrejme pou┼żi┼ą je zn├ízornen├ę na syst├ęmov├Ż lupus erythematosus v ko┼żi (discoidea) forme. Ak chcete zn├ş┼żi┼ą svrbenie, m├┤┼żete pou┼żi┼ą hormon├ílne mas┼ą proti bodnut├ş hmyzom. ÔÇô osy, v─Źely, kom├íre

tie┼ż nasved─Źuje tomu, svrbiaca dermatit├şda, li┼íaj ploch├Ż, pityriasis rosea, chronickej formy li┼íajn├şkov, seboroick├í dermatit├şda. Kontraindik├ície na lie─Źbu je d├┤le┼żit├ę zv├í┼żi┼ą rad z nich t├Żm, ┼że zni┼żuje imunitn├║ odpove─Ć je exacerb├ície ochorenia. Medzi ne patria:

Je zak├ízan├ę by┼ą lie─Źen├ş mas┼ąou pre perior├ílna dermatit├şdy, hypersenzit├şvne na zlo┼żiek masti, reakcia s na zavedenie vakc├şny. Po─Źas tehotenstva a doj─Źenia je povolen├ę iba aplik├ície jednorazov├Ż na mal├ę oblasti poko┼żky, dlhodob├í lie─Źba je zak├ízan├ę. Vekov├Ż limit je 6 mesiacov od veku Uniderm predp├şsanej pre deti.

N├ívod na pou┼żitie

n├ístroj sa pou┼ż├şva iba externe. Sl├║┼żi ako symptomatickej lie─Źby a nevylu─Źuje ─Ćalej vplyv na pr├ş─Źiny patol├│gie (napr├şklad p├┤sobenie alerg├ęnov). Postihnut├í oblas┼ą s tenkou vrstvou kr├ęmu, po─Źet aplik├íci├ş raz / de┼ł. Doba trvania ├║─Źinnosti. Neodpor├║─Źa sa pou┼ż├şva┼ą kortikosteroidy dlh┼íie ako 10-14 dn├ş, inak je to mo┼żn├ę ÔÇťsyndr├│m z odrazuÔÇŁ (za─Źervenanie a zv├Ż┼íenej z├ípal ko┼że). Psori├íza, lupus lie─Źenie je mo┼żn├ę po─Źas nieko─żk├Żch mesiacov, ale iba pod doh─żadom lek├íra.

Pri dlh┼íom pou┼żit├ş vo vysok├Żch d├ívkach, je tu riziko syst├ęmov├Żch ├║─Źinkov. Pred├ívkovanie m├┤┼że nasta┼ą tieto pr├şznaky:

je postupn├ę odstr├ínenie Uniderm sa vykon├íva paralelne symptomatick├║ lie─Źbu, korigovan├í rovnov├íhy elektrolytov. S ve─żkou opatrnos┼ąou terapia na tv├íri ÔÇô riziko syst├ęmovej absorpcii vy┼í┼íie. Rovnak├║ pozornos┼ą treba lie─Źi┼ą, ak ko┼żn├ę ochorenia sa vz┼ąahuje na miestach, kde s├║ pr├şrodn├ę z├íhyby ko┼że. To sa neodpor├║─Źa pou┼ż├şva┼ą Uniderm na ve─żk├Żch ploch├ích, pod okluz├şvnej obv├Ązy. U det├ş je r├Żchlos┼ą by nemala presiahnu┼ą 5 dn├ş, minim├ílne d├ívky.

Ved─żaj┼íie ├║─Źinky Uniderm

Po─Źas lie─Źby lok├ílne kortikosteroidy ─Źasto vyvin├║ ved─żaj┼íie ├║─Źinky. M├┤┼że sp├┤sobi┼ą suchos┼ą, vyr├í┼żky, podr├í┼żdenie, svrbenie, p├ílenie, ktor├ę s├║ pr├şznaky intolerancie, alergick├ę reakcie s na mas┼ą.

Zneu┼ż├şvanie na tv├íri m├┤┼że rozv├şja┼ą folikulit├şda. ÔÇô z├ípal vlasov├Żch folikulov

Ako ved─żaj┼í├ş efekt je tu riziko vzniku akn├ę, atrofickej procesy a macer├ícii ko┼że u det├ş je ─Źasto potni─Źky. Niektor├ş ─żudia maj├║ ko┼żu stre─Źing ÔÇô strie objavia perior├ílna dermatit├şda

.

Ako nahradi┼ą Uniderm n├íprotivky

anal├│gy mas┼ą Uniderm kon┼ítrukcie, ktor├ę takisto obsahuj├║ mometaz├│n a ─Ćal┼íie masti zo skupiny kortikosteroidov:

kompoz├şcie lie─Źiv Cena, RUB mometaz├│n mometaz├│n 210 Elokom-mometaz├│n, kyselina salicylov├í 380 Momet-mometaz├│n, kyselina salicylov├í mometaz├│n Silcare 510 150 170 Akriderm Betametaz├│n Hydrokortison Hydrokortison 70

Inform├ície o interakcii a vz├íjomnej ovplyv┼łovanie Under a alkoholom nie s├║ zast├║pen├ę. Mas┼ą je predp├şsan├Ż s├║─Źasne s protiz├ípalov├Żmi a antibakteri├ílnych prostriedkov vonkaj┼íie oper├ície, bola pozorovan├í ├║─Źinnos┼ą redukcie. Ale anticoagulants a kortikosteroidy spolo─Źne sa neodpor├║─Źa ÔÇô zvy┼íuje riziko krv├ícania a ─Ćal┼í├şch ved─żaj┼í├şch ├║─Źinkov antikoagulantov

.

Paul├şna Turo┼í├şk├í

M├ím ve─ża ─Źo poveda┼ą o Iveve J├íno┼í├şkovej, ale najv├Ą─Ź┼íie dve veci, ktor├ę je potrebn├ę vedie┼ą, je to, ┼że je reflex├şvna a intuit├şvna. Samozrejme, ┼że je tie┼ż podmaniv├í, vtipn├í a presved─Źiv├í, ale s├║ to tak ist├ę, ┼że s├║ desiv├ę.
jej reflexn├ę myslenie, to je to, za ─Źo je ─Źasto uctievan├í. ─Żudia sa ─Źasto spoliehaj├║ na svoju a pozorn├║ povahu v ─Źase potreby.

Nikto, samozrejme, nie je dokonal├Ż a Kieran m├í ve─ża znakov├Żch ch├Żb. jej ego a abrazivos┼ą nie s├║ ├║plne z├íbavn├ę a m├┤┼żu zni─Źi┼ą ve─ża ve─Źerov.
Na┼í┼ąastie jej intu├şcia pom├íha udr┼żiava┼ą ich aspo┼ł v malom.

Mohlo by sa v├ím tie┼ż p├í─Źi┼ą...