Potencia

Acai Berry – kde kúpiť, ako to funguje? Skontrolujte, recenzie

Acai Berry Atribúty meno
Botanická: Euterpe oleracea

Podobne kríženec hrozna a čučoriedky, Acai (vyslovuje ah-povzdych-ee) Berry je malý, červeno-fialové kôstkovité ovocie pozostávajúce zo zhluku semenami, s iba asi 15 percent alebo tak, že jedlý, zozbieraná z vysokej, štíhlej palmy nájdené po celom Amazon povodia Južnej Ameriky. Tieto plody sú tiež pomerne rýchlo podliehajú skaze, ale majú významné nutričné ​​vlastnosti pri konzumácii v čerstvom stave.

Tradičné využitie pre acai ovocie zahrnula liečbu hnačky, parazitárne infekcie, krvácanie a vredy. Ako potravina, Acai vlákniny v kmeňových amazonskej pásu sa často mieša s obsahom škrobu z koreňovej zeleniny manioku a jeden ako kaša.

Chuť je často popisovaný ako pripomínajúce lesných plodov a čokolády. Je nájdená vo veľkých supermarketoch a obchodoch so zdravou výživou po celom svete, väčšinou vo forme šťavy alebo čaju, skôr než čerstvé, jednoducho preto, že im dostať sa z Amazónie s živinami stále neporušené je komplikovaný proces.

Iné použitie pre Acai bobule obsahujú prírodné potravinárske farbivo, kozmetika, Anti-aging pleťové krémy, šampóny a kondicionéry a tiež v doplnkoch stravy. Drahé produkty Acai báze boli široko medializované ako podniky s významnou chudnutie potenciál, ale v tomto smere, z vedeckého hľadiska možno povedať, že porota je ešte von. V skutočnosti, Federal Trade Commission na začiatku roka 2012 oznámila, že požiadala federálne súdy dočasne pozastaviť činnosť webových stránok marketingových produktov Acai Berry chudnutie.

Zdravie Výhody Acai Berry

zoznam tento malý Berryho atribútov zahŕňa vysokú antioxidačnú aktivitu podobnú brusníc, ale viac než to, čo bolo zistené v čučoriedok a jahôd. . Oxygen Radical Absorbancia kapacita (ORAC) Hodnoty meraní antioxidačné silu Acai ovocnej drene / prášok kože údajne majú najvyššiu ORAC hodnotu medzi ovocia a zeleniny, alebo 10 krát viac antioxidantov ako červené hrozno

Acai bobule sú s nízkym obsahom cukru, ale obsahujú vynikajúce množstvo vápnika, vlákniny a vitamínu A. Obsahujú tiež anthokyanových zlúčeniny, ako sú resveratrol a cyaniding a kyseliny ferulová, ktorý poskytuje nielen ovocia a zeleniny, ich odlišnú farbu, ale aj spojili s flavonoidmi chrániť telo pred škodlivými voľnými radikálmi. V skutočnosti, Acai Berry obsahuje 10 až 30 krát viac energie ako antokyán červeného vína. Prospešné mastné kyseliny, ako je kyselina olejová, jeden z tých istých olejov uvedených v olivovom oleji, je ďalší silnou stránkou, a zdravé hladiny vlákniny, aby systém pracuje plynule.

Vlastnosti obsahovali inAcai Berry môže pomôcť predchádzať zdravotným problémom, ako je napríklad artritída, zápal, obezita, erektilná dysfunkcia, neurologické choroby a alergie. Laboratórne štúdie ukázali, je, že má pozitívny vplyv na ochorení súvisiacich s oxidačným stresom, srdcové choroby a rakoviny.

Acai bobule treba konzumovať s mierou, pretože stále obsahujú cukor, aj keď na nižšej úrovni ako iné ovocie. Nezabudnite, že fruktóza môže byť škodlivé pre vaše zdravie v nadmernom množstve.

Acai Nutričné ​​hodnoty

Doručovanie Veľkosť: 3.5 unca (100 gramov) Amt. Per
Doručovanie% dennej

* Percento dennej hodnoty sú založené na 2000 kalórií. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie v závislosti na vašej potreby kalórií. Em>

štúdie vykonanej na Acai Berry

Štúdia zverejnená v polovici roka 2011 uvádzajú, že Acai berry ponúka nielen potenciálne zdravotné výhody vďaka svojim antioxidačným zachytávajúcich kapacít, ale tiež potláča biologickú aktivitu, ktorá by degradovať bunkové integrity.1

Výskum publikovaný v septembri 2012 označená účinky Acai buničiny na chemicky indukované rakoviny uroteliální močového mechúra u myší, a výskyt a multiplicita prechodného karcinómu (TCC). Po 10 týždňoch liečby, bolo zistené, že liečba Acai Berry vlákniny znížiť výskyt TCC, multiplicity a proliferácie nádorových buniek, rovnako ako výrazne znížiť poškodenie DNA. Autori štúdie uvádzajú, že pozitívne Acai berry ošetrenie buničiny bolo pravdepodobne spôsobené antioxidantu Plodom je abilities.2

Zmyslom iné štúdie bolo zhodnotiť, ako Acai ovocné drene ovplyvnený metabolická porucha riziká. Jednalo sa o 10 s nadváhou dospelých pacientov užívajúcich 100 gramov Acai buničiny dvakrát denne po dobu jedného mesiaca. Pred pokusom, každý predmet je hladina glukózy v krvi, krvný tlak, cholesterol, triglyceridy, a ďalších biomarkerov boli merané.

Na konci 30-dňový štúdie na vedci zistili, zníženie glykémie, hladiny inzulínu a cholesterolu; Avšak, nebol pozorovaný žiadny účinok na krvný tlak. Vedci došli k záveru, že Acai ovocné drene znížila hladiny vybraných metabolických markerov ochorení v nadváhou, čo naznačuje, že ďalšie štúdie, vrátane tých, na ochorenia srdca a / alebo cukrovky typu 2, sú warranted.3

Acai Berry Zdravé recepty: Blueberry Smoothie Acai

Zloženie:

✓ 1 ½ šálky nesladené mandľové mlieko

✓ 1? Banány

✓ 1 šálka mrazené čučoriedky

✓ 1 šálka mrazených jahôd

✓ 1 Acai mrazené smoothie pack OR 1 šálka acai šťava

✓ ľ na 1 šálku ľadu

Postup:

Tento recept používa acai ovocie na jeho najviac dostupných, vrcholové sviežosti, sans pridaný cukor. Umiestnite všetky prísady do mixéra, proces, a užívajte si! Tento recept je dva. (Poznámka :. Ak používate šťavu, znížiť mandľové mlieko až ½ šálky)

AcaiBerry Zábavná fakty

Acai, diétne zošívanie pre ľudí v amazonských dažďových oblastiach, sa zberalo rovnakým spôsobom po stáročia. Palmy 60- až 80-noha sú odstupňované podľa pracovníkov, ktorí rezané konáre, potom kĺzať dolu po hladkej, štíhle kmene na zem.

BecauseAcai Berry sú v cukre a kyseliny, ktoré chránia väčšinu ovocia, musí byť zhromaždený, spracované, flash-pasterizované a rýchlo mrazené pred prepravou z Amazónie tak nízka. Ak vľavo nespracovaný, bude ovocie oxidovať, zhnednú a strácajú svoje blahodárne živiny.

Zhrnutie AcaiBerry

Až pred desiatimi rokmi, alebo tak, Acai Berry boli neslýchané kýmkoľvek mimo amazonských oblastiach. Zdanlivo cez noc (vďaka internetu), ktoré sa stáva novým vstrebateľné sľubný úžasné schopnosti chudnutie. Ale potom správy začali odlievanie vážne pochybnosti o týchto nárokov, najmä v dôsledku vytvorenia početných (a drahé) Acai berry na báze doplnkov stravy zaplavujú internet.

Vzhľadom k toľkým protichodných správ, univerzity a klinických štúdií sa začalo sa dostať do spodnej časti kontroverzie ohľadne toho, čo tento malý juhoamerický berry v skutočnosti ponúka nutrične. Výsledkom je, že, rovnako ako takmer všetky ostatné potraviny rastlinného pôvodu, Acai Berry, tiež obsahujú mnoho prospešných látok, ako sú účinné antioxidanty, vlákniny, mononenasýtené tuky, vápnik, vlákniny, vitamín A a antokyanov, klinicky dokázané, že je prospešné pre zdravie.

Paulína Turošíká

Mám veľa čo povedať o Iveve Jánošíkovej, ale najväčšie dve veci, ktoré je potrebné vedieť, je to, že je reflexívna a intuitívna. Samozrejme, že je tiež podmanivá, vtipná a presvedčivá, ale sú to tak isté, že sú desivé.
jej reflexné myslenie, to je to, za čo je často uctievaná. Ľudia sa často spoliehajú na svoju a pozornú povahu v čase potreby.

Nikto, samozrejme, nie je dokonalý a Kieran má veľa znakových chýb. jej ego a abrazivosť nie sú úplne zábavné a môžu zničiť veľa večerov.
Našťastie jej intuícia pomáha udržiavať ich aspoň v malom.

Mohlo by sa vám tiež páčiť...